Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Sports Calendar - Aug. 3

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Brainerd, 56401
Brainerd MN 506 James St. / PO Box 974 56401

Area events

Friday

AMATEUR BASEBALL

Section 7B tournament at Cold Spring 8 p.m.

TENNIS

Advertisement
Advertisement

Paul Bunyan Open Junior Tournament, Brainerd

DRAG RACING

Bracket Drag Racing Series, Brainerd International Raceway

Saturday

SEMI-PRO FOOTBALL

Midwest Premier Football League championship game

AMATEUR BASEBALL

Brainerd Bees in Section 7B tournament at Cold Spring 11 a.m. or 6:30 p.m.

TENNIS

Paul Bunyan Open Junior Tournament, Brainerd

DRAG RACING

Bracket Drag Racing Series, Brainerd International Raceway

TV and radio

Radio guide

WYRQ-FM (92.1), KBLB-FM (93.3), KFML-FM (94.1), KKIN-FM (94.3), KSKK-FM (94.7), 3WI-FM (95.9), KFGI-FM (101.5), KUAL 103.5, KLKS-FM (104.3)

WCCO-AM (830), KWAD-AM (920), KKIN-AM (930), KLTF-AM (960), KVKK-AM (1070), 3WI-AM (1270), KVBR-AM (1340), KLIZ-AM (1380), KNSP-AM (1430).

Friday

AUTO RACING

11 a.m., SPEED: NASCAR, Sprint Cup, practice for Pennsylvania 400,

2:30 p.m., SPEED: NASCAR, Sprint Cup, “Happy Hour Series,” final practice for Pennsylvania 400,

BOXING

9 p.m., ESPN2: Lightweights, Mercito Gesta vs. Ty Barnett

GOLF

9 a.m., TGC: Web.com Tour, Cox Classic, second round,

11 a.m., TGC: Champions Tour, 3M Championship, first round, at Blaine

1 p.m., TGC: PGA Tour-WGC Bridgestone Invitational, second round,

5:30 p.m., TGC: PGA Tour, Reno-Tahoe Open, second round,

MAJOR LEAGUE BASEBALL

6 p.m., FSN, KKIN-FM, KLIZ-AM, KUAL-FM, WYRQ-FM, KNSP-AM, KWAD-AM: Twins at Boston

6 p.m., MLB: Cleveland at Detroit or Seattle at N.Y. Yankees

9 p.m., WGN: Chicago Cubs at L.A. Dodgers

OLYMPICS

3 a.m., NBCSN: LIVE: women’s soccer, quarterfinals; women’s basketball, United States vs. Czech Republic; beach volleyball; women’s volleyball, Brazil vs. China; DELAYED TAPE: boxing; men’s archery, individual Gold Medal final; men’s shooting: 50m prone rifle Gold Medal final, rapid fire pistol,

3 a.m., NBC BASKETBALL: Women’s: United States vs. Czech Republic, Russia vs. Australia, Brazil vs. Canada, Angola vs. Croatia, Turkey vs. China, France vs. Britain,

6 a.m., BRAVO: Tennis: singles and mixed doubles semifinals,

6 a.m., NBC SOCCER: Women’s soccer, quarterfinals,

8 a.m., MSNBC: LIVE: men’s gymnastics, trampoline; women’s water polo: LIVE: Russia vs. Australia, SAME-DAY TAPE: Spain vs. Hungary; weightlifting, Gold Medal finals: men’s 85kg, women’s 75kg; LIVE: women’s handball, Denmark vs. Norway; SAME-DAY TAPE: equestrian, dressage; badminton: men’s and women’s singles semifinals, mixed doubles Gold Medal final; team table tennis,

8 a.m., TELEMUNDO: Swimming; track and field; women’s volleyball; tennis, singles semifinals; beach volleyball; boxing,

9 a.m., NBC: SAME-DAY TAPE: swimming; track and field: LIVE: women’s 10,000m Gold Medal final, SAME-DAY TAPE: qualifying rounds; LIVE: beach volleyball; women’s water polo, United States vs. China; SAME-DAY TAPE: rowing, Gold Medal final,

4 p.m., CNBC: Boxing, (same-day tape)

7 p.m., NBC: Swimming, Gold Medal finals: men’s 100m butterfly, men’s 50m freestyle, women’s 200m backstroke, women’s 800m freestyle; track and field, men’s shot put Gold Medal final; women’s diving, springboard; women’s volleyball, United States vs. Serbia; men’s gymnastics, trampoline Gold Medal final,

11 p.m., TELEMUNDO: Swimming, Gold Medal finals; track and field, Gold Medal final; women’s diving, springboard,

11:35 p.m., NBC: Track and field; cycling, track Gold Medal finals,

SOCCER

7 p.m., NBCSN: MLS, New York at Houston

TENNIS

4 p.m., ESPN2: ATP World Tour, Citi Open, quarterfinals,

Saturday

AUTO RACING

9:30 a.m., ESPN2: NASCAR, Sprint Cup, pole qualifying for Pennsylvania 400,

Noon, SPEED: NASCAR, Truck Series, Pocono Mountains 125,

1 p.m., ABC: American Le Mans Series, Mid-Ohio Sports Car Challenge,

2 p.m., SPEED: ARCA, Pennsylvania 125,

3:30 p.m., ESPN: NASCAR, Nationwide Series, pole qualifying for U.S. Cellular 250,

7 p.m., ESPN2: NASCAR, Nationwide Series, U.S. Cellular 250,

GOLF

11 a.m., TGC: PGA Tour-WGC Bridgestone Invitational, third round,

1 p.m., CBS: PGA Tour-WGC Bridgestone Invitational, third round,

1 p.m., TGC: Web.com Tour, Cox Classic, third round,

3 p.m., TGC: Champions Tour, 3M Championship, second round, at Blaine

5:30 p.m., TGC: PGA Tour, Reno-Tahoe Open, third round,

MAJOR LEAGUE BASEBALL

Noon, MLB: Seattle at N.Y. Yankees

6 p.m., FSN, KKIN-FM, KLIZ-AM, KUAL-FM, WYRQ-FM, KNSP-AM, KWAD-AM: Twins at Boston

6 p.m., MLB: Pittsburgh at Cincinnati or Cleveland at Detroit

6 p.m., WGN: L.A. Angels at Chicago White Sox

MIXED MARTIAL ARTS

7 p.m., FOX: UFC, lightweights Joe Lauzon vs. Jamie Varner; heavyweights, Ben Rothwell vs. Travis Browne; light heavyweights, Lyoto Machida vs. Ryan Bader; light heavyweights, Mauricio Rua vs. Brandon Vera

NFL FOOTBALL

6 p.m., ESPN: Pro Football Hall of Fame Enshrinement Ceremony,

OLYMPICS

3 a.m., NBCSN: LIVE: men’s basketball: United States vs. Lithuania, Russia vs. Spain; women’s triathlon; men’s tennis, doubles Gold Medal final; beach volleyball; women’s field hockey, United States vs. New Zealand; men’s volleyball, Brazil vs. Serbia; DELAYED TAPE: equestrian, jumping; cycling, track events; women’s shooting, trap Gold Medal final,

3 a.m., NBC BASKETBALL: Men’s: United States vs. Lithuania, Russia vs. Spain, Tunisia vs. France, China vs. Brazil, Britain vs. Australia, Argentina vs. Nigeria,

6 a.m., MSNBC: LIVE: men’s soccer, quarterfinals; SAME-DAY TAPE: men’s water polo, Montenegro vs. Romania; women’s badminton: singles Gold Medal final, doubles Gold Medal final; men’s weightlifting, 94 kg Gold Medal final; men’s track and field, 20k walk,

6 a.m., NBC SOCCER: Men’s, quarterfinals,

6 a.m., TELEMUNDO: LIVE: men’s soccer, quarterfinals; SAME-DAY TAPE: beach volleyball; track and field; boxing; men’s basketball,

7:30 a.m., CNBC: Boxing,

8 a.m., NBC: LIVE: track and field: men’s 10,000m Gold Medal final, SAME-DAY TAPE: qualifying rounds; LIVE: women’s tennis, Gold Medal final; beach volleyball; men’s volleyball, United States vs. Russia; men’s water polo, United States vs. Serbia; SAME-DAY TAPE: cycling, track Gold Medal final; rowing, Gold Medal finals; women’s gymnastics, trampoline Gold Medal final,

2:30 p.m., CNBC: Boxing,

7 p.m., NBC: Swimming, Gold Medal finals: men’s and women’s 4 x 100m medley relays, men’s 1500m freestyle, women’s 50m freestyle; track and field, Gold Medal finals: men’s long jump, women’s 100m; beach volleyball; women’s diving, springboard semifinals, (same-day tape)

11 p.m., TELEMUNDO: Swimming, Gold Medal finals; track and field, Gold Medal finals; women’s diving, springboard semifinals (same-day tape)

11:30 p.m., NBC: Track and field, Gold Medal finals; cycling, track events,

TENNIS

2 p.m., ESPN2: ATP World Tour, Citi Open, semifinal,

Sunday

AUTO RACING

11:30 a.m., ABC: IRL, IndyCar, Honda 200,

Noon, ESPN: NASCAR, Sprint Cup, Pennsylvania 400,

5 p.m., ESPN2: NHRA, Northwest Nationals,

10 p.m., SPEED: FIA World Rally,

GOLF

11 a.m., TGC: PGA Tour-WGC Bridgestone Invitational, final round,

1 p.m., CBS: PGA Tour-WGC Bridgestone Invitational, final round,

1 p.m., TGC: Web.com Tour, Cox Classic, final round,

3 p.m., TGC: Champions Tour, 3M Championship, final round, at Blaine

6 p.m., TGC: PGA Tour, Reno-Tahoe Open, final round,

MAJOR LEAGUE BASEBALL

12:30 p.m., FSN, KKIN-FM, KLIZ-AM, KUAL-FM, WYRQ-FM, KNSP-AM, KWAD-AM: Twins at Boston

1 p.m., TBS: L.A. Angels at Chicago White Sox

3 p.m., WGN: Chicago Cubs at L.A. Dodgers

7 p.m., ESPN: Milwaukee at St. Louis

MOTORSPORTS

2 p.m., SPEED: FIM World Superbike,

OLYMPICS

3 a.m., NBCSN: LIVE: tennis: women’s, mixed doubles Gold Medal final; beach volleyball, quarterfinal; women’s weightlifting, super heavyweight Gold Medal final; women’s volleyball: Brazil vs. Serbia, DELAYED TAPE: China vs. South Korea, Italy vs. Russia; LIVE: cycling, track events; DELAYED TAPE: synchronized swimming, duet qualifying; LIVE: men’s badminton: doubles Gold Medal final, DELAYED TAPE: singles and doubles Bronze medal; men’s shooting, pistol Gold Medal final,

3 a.m., NBC BASKETBALL: Women’s: United States vs. China, France vs. Russia, Britain vs. Brazil, Canada vs. Australia, Czech Republic vs. Angola, Turkey vs. Croatia, Brazil vs. Britain,

5 a.m., NBC: LIVE: women’s marathon; men’s tennis, Gold Medal final; beach volleyball, quarterfinal; women’s basketball, United States vs. China; women’s water polo, quarterfinal; women’s volleyball, United States vs. Turkey; SAME-DAY TAPE: cycling, track Gold Medal final; equestrian, team jumping Gold Medal final round 1,

6 a.m., MSNBC: LIVE: women’s water polo, quarterfinals; men’s tennis, singles Bronze medal; beach volleyball, quarterfinal; SAME-DAY TAPE: wrestling, Greco-Roman Gold Medal finals; men’s field hockey, Britain vs. Australia; men’s table tennis, team quarterfinals; LIVE: women’s handball, Denmark vs. France,

7:30 a.m., CNBC: Women’s boxing,

8 a.m., TELEMUNDO: Women’s marathon; women’s volleyball; beach volleyball, quarterfinals; men’s tennis, Gold Medal final; boxing,

2:30 p.m., CNBC: Men’s boxing, quarterfinals,

6 p.m., NBC: Gymnastics, individual event Gold Medal finals: men’s floor exercise, men’s pommel horse, women’s vault; track and field, Gold Medal finals: men’s 100m, women’s 400m, women’s triple jump; women’s diving, springboard Gold Medal final; beach volleyball, quarterfinal,

11 p.m., TELEMUNDO: Track and field, Gold Medal finals; gymnastics, individual event Gold Medal finals; women’s diving, springboard Gold Medal final,

11:35 p.m., NBC: Track and field, Gold Medal finals; men’s badminton, singles Gold Medal final,

SOCCER

6 p.m., NBCSN: MLS, Dallas at Portland

8 p.m., ESPN2: MLS, Los Angeles at Seattle

TENNIS

3 p.m., ESPN2: ATP World Tour, Citi Open, championship match,

Baseball

Region 8C

Tournament

Saturday, July 28

At Pierz Legion Park

Avon Lakers 10, Freeport Black Sox 0 (7 inn.)

Lastrup Lakers 9, Nisswa Lightning 8

Sobieski Skis 2, St. Stephen Steves 0

Buckman Billygoats 7, St. Mathias Devils 3

Sunday, July 29

At Pierz Legion Park

Losers bracket: Nisswa 6, Freeport 5 (Freeport eliminated)

Losers bracket: St. Stephen 8, St. Mathias 7 (St. Mathias eliminated)

Winners bracket: Avon 2, Lastrup 1

Winners bracket: Buckman vs. Sobieski 7:30 p.m.

Saturday, Aug. 4

At Avon

Losers bracket: St. Stephen vs. Lastrup 11 a.m.

Losers bracket: Nisswa vs. Sobieski/Buckman loser 1:30 p.m.

Winners bracket: Avon vs. Buckman/Sobieski winner 4 p.m.

Sunday, Aug. 5

At Avon

Losers bracket: 1 p.m.

Losers bracket: 4 p.m.

Saturday Aug. 11

At Avon

Championship: 1 p.m.

Championship: 4 p.m. (if necessary)

American League

East Division

W L Pct GB

New York 61 43 .587 —

Baltimore 55 50 .524 6.5

Tampa Bay 55 50 .524 6.5

Boston 53 53 .500 9

Toronto 51 53 .490 10

Central Division

W L Pct GB

Chicago 57 47 .548 —

Detroit 55 50 .524 2.5

Cleveland 50 54 .481 7

Minnesota 45 60 .429 12.5

Kansas City 43 60 .417 13.5

West Division

W L Pct GB

Texas 60 43 .583 —

Los Angeles 57 48 .543 4

Oakland 56 48 .538 4.5

Seattle 50 57 .467 12

Wednesday’s Games

N.Y. Yankees 12, Baltimore 3

Chicago White Sox 3, Minnesota 2

Tampa Bay 4, Oakland 1

Detroit 7, Boston 5

Texas 11, L.A. Angels 10, 10 innings

Kansas City 5, Cleveland 2

Seattle 5, Toronto 3

Thursday’s Games

Minnesota 5, Boston 0

L.A. Angels at Texas, late

Cleveland at Kansas City, late

Toronto at Oakland, late

Friday’s Games

Cleveland (Masterson 7-9) at Detroit (A.Sanchez 0-1), 6:05 p.m.

Seattle (Millwood 4-8) at N.Y. Yankees (Sabathia 10-3), 6:05 p.m.

Baltimore (Tom.Hunter 4-6) at Tampa Bay (M.Moore 7-7), 6:10 p.m.

Minnesota (Duensing 2-6) at Boston (Doubront 10-5), 6:10 p.m.

L.A. Angels (Greinke 0-1) at Chicago White Sox (Humber 5-5), 7:10 p.m.

Texas (M.Harrison 12-6) at Kansas City (Guthrie 0-2), 7:10 p.m.

Toronto (Cecil 2-4) at Oakland (Straily 0-0), 9:05 p.m.

Saturday’s Games

Seattle at N.Y. Yankees, 12:05 p.m.

Toronto at Oakland, 3:05 p.m.

Texas at Kansas City, 5:10 p.m.

Cleveland at Detroit, 6:05 p.m.

Baltimore at Tampa Bay, 6:10 p.m.

L.A. Angels at Chicago White Sox, 6:10 p.m.

Minnesota at Boston, 6:10 p.m.

Sunday’s Games

Cleveland at Detroit, 12:05 p.m.

Seattle at N.Y. Yankees, 12:05 p.m.

Minnesota at Boston, 12:35 p.m.

Baltimore at Tampa Bay, 12:40 p.m.

L.A. Angels at Chicago White Sox, 1:10 p.m.

Texas at Kansas City, 1:10 p.m.

Toronto at Oakland, 3:05 p.m.

National League

East Division

W L Pct GB

Washington 62 42 .596 —

Atlanta 59 45 .567 3

New York 52 54 .491 11

Miami 48 56 .462 14

Philadelphia 47 58 .448 15.5

Central Division

W L Pct GB

Cincinnati 64 41 .610 —

Pittsburgh 60 44 .577 3.5

St. Louis 56 48 .538 7.5

Milwaukee 48 56 .462 15.5

Chicago 43 60 .417 20

Houston 35 71 .330 29.5

West Division

W L Pct GB

San Francisco 56 49 .533 —

Los Angeles 56 50 .528 .5

Arizona 54 51 .514 2

San Diego 44 63 .411 13

Colorado 37 65 .363 17.5

Wednesday’s Games

Milwaukee 13, Houston 4

Pittsburgh 8, Chicago Cubs 4

Arizona 4, L.A. Dodgers 0

Philadelphia 3, Washington 2

Miami 4, Atlanta 2

Cincinnati 6, San Diego 4

St. Louis 9, Colorado 6

N.Y. Mets 2, San Francisco 1

Thursday’s Games

Cincinnati 9, San Diego 4

N.Y. Mets 9, San Francisco 1

Washington 3, Philadelphia 0

Miami at Atlanta, late

St. Louis at Colorado, late

Friday’s Games

Miami (Hand 0-0) at Washington (Lannan 1-0), 3:05 p.m., 1st game

Arizona (I.Kennedy 9-8) at Philadelphia (Blanton 8-9), 6:05 p.m.

Pittsburgh (W.Rodriguez 7-9) at Cincinnati (Latos 9-3), 6:10 p.m.

Houston (Galarraga 0-0) at Atlanta (T.Hudson 10-4), 6:35 p.m.

Miami (Jo.Johnson 6-7) at Washington (G.Gonzalez 13-5), 6:35 p.m., 2nd game

Milwaukee (Wolf 3-7) at St. Louis (J.Kelly 1-4), 7:15 p.m.

San Francisco (Vogelsong 8-5) at Colorado (J.Sanchez 0-2), 7:40 p.m.

N.Y. Mets (Dickey 14-2) at San Diego (Richard 7-11), 9:05 p.m.

Chicago Cubs (Samardzija 7-8) at L.A. Dodgers (Billingsley 6-9), 9:10 p.m.

Saturday’s Games

Arizona at Philadelphia, 6:05 p.m.

Miami at Washington, 6:05 p.m.

Houston at Atlanta, 6:10 p.m.

Pittsburgh at Cincinnati, 6:10 p.m.

Milwaukee at St. Louis, 6:15 p.m.

San Francisco at Colorado, 7:10 p.m.

N.Y. Mets at San Diego, 7:35 p.m.

Chicago Cubs at L.A. Dodgers, 8:10 p.m.

Sunday’s Games

Pittsburgh at Cincinnati, 12:10 p.m.

Arizona at Philadelphia, 12:35 p.m.

Houston at Atlanta, 12:35 p.m.

Miami at Washington, 12:35 p.m.

San Francisco at Colorado, 2:10 p.m.

N.Y. Mets at San Diego, 3:05 p.m.

Chicago Cubs at L.A. Dodgers, 3:10 p.m.

Milwaukee at St. Louis, 7:05 p.m.

Golf

WGC-Bridgestone

Invitational

Thursday at Firestone Country Club (South Course)

Akron, Ohio

Purse: $8.5 million

Yardage: 7,400; Par: 70 (35-35)

First Round

Jim Furyk 32-31—63

Lee Slattery 31-34—65

Bubba Watson 33-33—66

Ben Crane 34-32—66

Luke Donald 32-34—66

Rafael Cabrera Bello 34-32—66

Simon Dyson 33-33—66

John Senden 31-35—66

Retief Goosen 34-33—67

Carl Pettersson 35-32—67

Bill Haas 36-31—67

K.T. Kim 32-35—67

Keegan Bradley 34-33—67

Jason Dufner 33-34—67

Sergio Garcia 35-32—67

Louis Oosthuizen 32-35—67

Geoff Ogilvy 31-36—67

Jamie Donaldson 35-33—68

Zach Johnson 34-34—68

Lee Westwood 35-33—68

Martin Laird 34-34—68

Martin Kaymer 32-36—68

Steve Stricker 34-34—68

David Toms 35-33—68

Charl Schwartzel 32-37—69

Scott Piercy 36-33—69

Nick Watney 34-35—69

Y.E. Yang 35-34—69

Kyle Stanley 36-33—69

Dustin Johnson 34-35—69

Bernd Wiesberger 36-34—70

Marc Leishman 36-34—70

Matt Kuchar 32-38—70

Justin Rose 37-33—70

Bo Van Pelt 35-35—70

Rickie Fowler 33-37—70

Rory McIlroy 37-33—70

Alvaro Quiros 35-35—70

Tiger Woods 34-36—70

Graeme McDowell 34-36—70

Fredrik Jacobson 35-36—71

Gonzalo Fdez-Castano 36-35—71

Greg Chalmers 36-35—71

Johnson Wagner 35-36—71

Adam Scott 36-35—71

Phil Mickelson 37-34—71

Thomas Bjorn 33-38—71

Ryo Ishikawa 36-35—71

K.J. Choi 35-36—71

Brandt Snedeker 36-35—71

Sang-Moon Bae 35-37—72

Paul Lawrie 36-36—72

Kevin Na 35-37—72

Ted Potter, Jr. 36-36—72

Danny Willett 35-37—72

Toru Taniguchi 37-35—72

Joost Luiten 38-34—72

Mark Wilson 35-37—72

Branden Grace 36-36—72

Toshinori Muto 36-37—73

Yoshinori Fujimoto 37-36—73

Peter Hanson 36-37—73

Robert Allenby 36-37—73

Ernie Els 37-36—73

Jeev Milkha Singh 37-36—73

Thongchai Jaidee 37-36—73

Nicolas Colsaerts 37-36—73

Aaron Baddeley 37-36—73

Hunter Mahan 34-39—73

Jonathan Byrd 35-38—73

Francesco Molinari 35-39—74

Ian Poulter 38-36—74

Jason Day 36-39—75

Marcel Siem 38-38—76

Robert Rock 38-38—76

Oliver Bekker 36-41—77

Tom Lewis 38-40—78

Michael Hoey 39-39—78

Transactions

BASEBALL

American League

CHICAGO WHITE SOX — Assigned SS Tommy Manzella to Charlotte (IL). Optioned 3B Brent Morel to Charlotte.

OAKLAND ATHLETICS — Recalled INF Adam Rosales from Sacramento (PCL). Optioned INF Brandon Hicks to Sacramento.

TAMPA BAY RAYS — Optioned RHP Josh Lueke to Durham (IL).

TEXAS RANGERS — Selected the contract of 1B/3B Mike Olt from Frisco (TL). Optioned INF/OF Brandon Snyder to Round Rock (PCL). Transferred RHP Colby Lewis to the 60-day DL.

TORONTO BLUE JAYS — Extended their player development contract with Lansing (MWL) through the 2014 season.

National League

ATLANTA BRAVES — Placed RHP Jair Jurrjens on the 15-day DL.

CHICAGO CUBS — Agreed to terms with 2B Vladimir Frias on a minor league contract and assigned him to Daytona (FSL).

COLORADO ROCKIES — Recalled RHP Alex White from Colorado Springs (PCL). Optioned OF Andrew Brown to Colorado Springs.

PHILADELPHIA PHILLIES — Optioned LHP Jake Diekman and LHP Joe Savery to Lehigh Valley (IL).

PITTSBURGH PIRATES — Assigned RHP Erik Turgeon to Bradenton (FSL).

SAN FRANCISCO GIANTS — Placed 1B Aubrey Huff on the 15-day DL, retroactive to July 31. Reinstated C Hector Sanchez and RHP Shane Loux from the 15-day DL. Optioned C Eli Whiteside and OF Justin Christian to Fresno (PCL). Assigned 2B Emmanuel Burriss outright to Fresno.

WASHINGTON NATIONALS — Reinstated OF Jayson Werth from the 60-day DL. Placed RHP Henry Rodriguez on the 15-day DL, retroactive to Aug. 1.

BASKETBALL

National Basketball Association

MINNESOTA TIMBERWOLVES — Signed C Greg Stiemsma.

FOOTBALL

National Football League

BUFFALO BILLS — Signed RB Zach Brown. Placed RB Chris Douglas on the waived/injured list.

CAROLINA PANTHERS — Terminated the contract of OT Jeff Otah. Signed CB Nate Ness.

Advertisement
Advertisement
Advertisement