The following Pequot Lakes Middle School students were named to the fourth quarter honor roll.

A honor roll

Fifth grade

Dana O. Balmer, Sophie Biley, Presley Crawford, Nikki S. Crocker, Olivia Den Hartog, Carter A. Erickson, Avery M. Gorr, Toby Hoffard, Graeme Holley, Georgia D. James, Lilah Jeck, Damon T. John, Connar S. Johnson, James R. Johnson, Cecilia D. Kinney, Sierra Larson, Ethan Moser, Ruby Palmer, Dylan M. Pederson, Kyra Rohrbach, Ryder R. Schultz, Maddysen Skjerven, Christopher S. Strehlow, Josie A. Taylor, Sofia M. Tysdale, Colton Vry, Jackson Wait-Learned, Braden J. Wallin, Ahnika E. Weik, Ben Westerman, Gabriel M. Wilson.

Sixth grade

Broc M. Ackerman, Axle J. Amsden, Wyatt J. Balmer, Aaron P. Barnes, Isaac J. Baumann, Emma F. Bitzer, Landen W. Brill, Mia F. Buffington, Jack A. Carr, Wyatt Cochran, Jacey Dubel-sorensen, Jackie A. Dye, Carlie J. Eggert, Colton Eichten, Nehemiah Frank, Landon J. Glazier, Jack Haar, Autumn Hecker, Madeleine M. Hoag, Rhea V. Hoagland, Odessa Huber, Zoe Huber, Mason Jackson, Valerie C. James, Audrey M. Jobe, Eli J. Johnson, Gavin Johnson, Teagan Johnson, Brielle Jones, Jackson L. Jorgens, Corissa K. Kerger, Amias Kjonaas, Kullen R. Lampi, Reese Laposky, Brody W. Lawrence, Savannah Lentz, Carter D. Loge, Micah D. Loukota, Mason Lundgren, Jerome Martin, Geselle E. Mclaughlin, Samantha J. Mcmahon, Dane J. Mudgett, Jay M. Nangle, Ashley Niemczycki, Bryar J. Nordby, Lainey M. O'reilly, Michael Oseland, Delaney Peterson, Jack Peterson, Ethan Quale, Natalie G. Runksmeier, Luke Schlagel, Grayson S. Schmidt, Ashley Slaybaugh, Jenna A. Stoerzinger, Kate M. Stoltenberg, Paige Strong, Rebekah L. Sundstrom, Athena R. Swann, Hawken B. Swanstrom, Hannah K. Thell, Kylie Thorson, Taryn A. Tjaden, Lily Turcotte, April Utter, Tyler A. Wallin, Cassidy L. Wick, Hunter R. Wilson, Isabelle J. Ziesemer.

Seventh grade

Shelby A. Balmer, Betsy L. Boyda, Jared Bushman, Calia M. Chaney, Shane M. Crowley, Kessa A. Eggert, Mayson M. Eide, Sarae K. Embree, Clayton Erickson, Emma R. Flaws, Jordan Forsythe, Ryan T. Fritz, Allison Gladen, Elijah R. Hall, Thomas A. Hansen, Brook A. Hennies, Brenna M. Hines, Gustin Hoefs, Grace Hoffard, Griffin C. Hoffman, Aron M. Hushagen, Anna F. Kennedy, Alaina G. Kinney, Jenna Kintzler, Ella Kratochvil, Aubrey J. Larsen, Isabel P. Larson, Olivia K. Laxen, Sarah Lemaster, Ethan D. Lundgren, Kelsi O. Martini, Colten B. Mcguire, Caitelyn Moser, Eva G. Mumm, Annie L. Neva, Joselyn B. Oanes, Ellie Ouradnik, Lillian Palmer, Amelia J. Pederson, Conner Quale, Alexandra E. Schmidtke, Christiana Schroeder, Jacob C. Schroeder, Lauren P. Schultz, Ruby R. Seidl, Amiah Shetler, Brayden Spiczka, Charlee L. Sullivan, Scout Swanstrom, Millie G. Taylor, William A. Taylor, Maggie H. Thell, Ethan E. Thomas, Brice Vry, Aubrey R. Wiczek, Maggie G. Wolter, Elizabeth F. Wolthuizen, Allyson Yahn, Rian A. Zutter.

Eighth grade

Rose M. Aldridge, Levi Barnes, Darby Boelter, Leo M. Bolz-andolshek, Madelyn Buffington, Angelina M. Doughty, Amelia R. Dvorak, Heidi J. Dye, Brea Eckes, Austin Erickson, Brandt J. Gallaway, Kaitlyn Geschwill, Christopher Hankins, Tristen Hoffard, Tyler Hushagen, Macy A. Jackson, Emmett W. Johnson, Grace M. Jordan, Erin Kempka, Gavin Kennen, Tabitha Kibwaa, Maxwell S. Krieger, Morgan K. Krieger, Kelbee L. Lampi, Eli Laposky, Avery C. Larson, Anne Lindholm, Riggs Magnuson, Abigail Martin, Maci A. Martini, Malaki Mclaughlin, Kaitlyn A. Millner, Payton Mudgett, Myra E. Neumann, Carter J. Nolan, Dane Peterson, Charles R. Schiessl, Katherine E. Stephens, Micah Sullivan, Lucas Taylor, Caleb Toftness, Alexis Triebenbach, Quinn Trottier.

B honor roll

Fifth grade

Amiee Afagwu, Avery C. Amsden, Griffin L. Andersen, Madeline G. Baumann, Halie M. Bengtson, Gus H. Bolz-Andolshek, Adrian M. Cuffe, Emily A. Dye, Nicholas T. Foster, Jayden P. Fuchs, Kendall L. Gallaway, Francine G. Ganley, Saydalee A. Glawe, Cade Gravdahl, Emily D. Held, Natalie Johnson, Natalia A. Jorgens, Amani Kibwaa, Owen Krueger, Jack T. Labarre, Becker J. Lipke, Jake T. Litzau, Griffin J. Miller, Madelyn A. Moorhouse, Tyler J. Mulholland, Parker R. Nelson, Madysen M. Nivarel, Jeffrey Northenscold, Sydney Oelschlager, Georgia Page, Avery E. Peterson, Maya Petzoldt, Kelton M. Potocki, Kodi A. Raiche, Amelia F. Reynolds, Ethan E. Rick, Benjamin M. Rieber, Samson J. Rothwell, June Ruud, Kelsi N. Shackle, Blake Spiczka, Sutton R. Sullivan, Makayla Thorson, Emma J. Tibbetts, Gavin Torborg, Paxton Wait-learned, Maren Wallin, Dayton A. Wills, Lilli P. Young, Parker Zutter.

Sixth grade

Bryson J. Berg, Matthew J. Bisson-dale, Wyatt Brown, Nevaeh P. Brynteson, Ella M. Cerise, Jacquelynne L. Christensen, Elena S. Craig, Alyvia A. Dingman, Morgan M. Dotty, Bode A. Eggena, Erika R. English, Asya R. Fischer, Ethan S. Flategraff, Finnegan J. Fogarty, Elsie L. Grecula, Alessandra M. Hartwig, Allison Horsman, Eli I. Johnston, Reya Lingl, Mandy A. Malecha, Gracie Mattson, Ava C. Merta, Samuel Moder, Taylor Morris, Hunter Oelschlager, Becca Polchow, Edward Przybylski, Lake Rowland, Collin Sanders, Mason Shetler, Ethan R. Spizzo, Hannah R. Stiller, Seth D. Stone, Eddie Super-peterson, Jerrett P. Tietz, Jacob D. Wahoske, Theodore J. Wallin.

Seventh grade

Cole B. Andersen, Rory Arneson, David A. Austin, Thomas L. Blomer, Brayden Brown, Harley M. Cline, Brandon C. Conklin, Stella Davis, Ellie Debell, Brooklyn Diederich, Mercedes J. Engstrom, Alissa Fink, Logan J. Fogarty, Jarrett Freking, Jasper P. Fuchs, Madilyn Good, Lilix Gustafson, Ashton Halverson, Jayla Harrington, Weston Hiles, Harlee Hudson, Cullen Kiefer, Sean M. Kilpatrick, Joseph R. Kosloski, Alexander Kriesel, Mathew Melberg, Shaylee Pepper, Riley Peters, Isaac C. Peterson, Hailee Polchow, Sadie M. Pollock, Layton J. Putnam, Kendal Pylvanen, Holden R. Rothwell, Grady Roy, Wesley M. Ruuhela, Brooke E. Sandell, Cooper A. Schindel, Tatium Schliek, Anaka S. Schroeder, Payton M. Scott, Spencer Smith, Cole C. Sposito, Alex J. Stahnke, Shelby Thibodeau, Vance G. Wannebo, Connor J. Wolkenhauer, Kale E. Young.

Eighth grade

Anthony Armstrong, Maria Bance, Jaiden M. Biley, Lillian M. Blomer, John Brennan, Ruby Brinkman, Nicholas Brunkhorst, Erin N. Bryant, Kodi Crawford, Thomas J. Dorion, Amelia E. Fischer, Isaac D. Fjeseth, Anna G. Flategraff, Matthew P. Foster, Lucas B. Ganley, Dana A. Hammer, Josephine A. Harguth, Huck J. Heggerston, Amber V. Hidde, Emma Hines, Andrea James, Kale Jones, Jenna L. Kottschade, Cullen Kratochvil, Isabella Lee, Grant T. Loge, Zaida Morsch, Kade Mudgett, Alyssa Nelson, Aimee L. Neumann, Kiley Newton, Elysia Niemczycki, Sophia Nordby, Alexander J. Petersen, Sophia Resch, Joselyn N. Rinio, Angelina M. Schultz, Edward T. Shetka, Ethan Stohr, Teagan Swenson, Grant Thompson, Ashley N. Wallin, Martika Ward, Mason Watt-hitchler, Ethan Weik, Garrett Wichner, Clay B. Wolf, Sawyer A. Zeidler, Gabrielle M. Ziesemer.