SUBSCRIBE NOW Just 99¢ for your first month

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

Hockey

Section 1A Playoffs First Round Albert Lea 7, Marshall 0 Austin 4, Worthington 1 Faribault 4, New Ulm 3, 2OT Farmington 12, Northfield 0 Le Sueur-Henderson/St. Peter 5, Fairmont 2 Luverne 4, Mankato East/Immanuel Lutheran 3, OT Mankato West/Manka...

We are part of The Trust Project.

Section 1A Playoffs
First Round
Albert Lea 7, Marshall 0
Austin 4, Worthington 1
Faribault 4, New Ulm 3, 2OT
Farmington 12, Northfield 0
Le Sueur-Henderson/St. Peter 5, Fairmont 2
Luverne 4, Mankato East/Immanuel Lutheran 3, OT
Mankato West/Mankato Loyola 4, Red Wing 2
New Prague 2, Waseca 1
Section 2A Playoffs
First Round
Alexandria 9, Little Falls 0
Section 3A Playoffs
First Round
East Grand Forks 1, International Falls 0
Park Rapids 9, Silver Bay/Two Harbors 1
Roseau 5, Greenway (Coleraine) 1
Section 4A Playoffs
First Round
Mahtomedi 4, Holy Angels Academy 3, OT
Richfield 4, Prior Lake 0
Section 4AA Playoffs
Park Center 4, Osseo 2
Robbinsdale Cooper 5, Coon Rapids 4
Section 7AA Playoffs
First Round
Duluth East 3, Hermantown/Proctor/Duluth Marshall 1
Forest Lake 2, Eveleth-Gilbert/Virginia 1
Section 8AA Playoffs
First Round
River Lakes 2, Sartell-St. Stephen/Sauk Rapids-Rice 1
Boys' high school
Albert Lea 7, Austin 0
Alexandria 3, Brainerd 2
Bemidji 4, Thief River Falls/Goodridge 4 (tie)
Brooklyn Center/Fridley/Columbia Heights 9, St. Michael-Albertville 6
Centennial 9, Cambridge-Isanti 0
Chaska 5, Bloomington Kennedy 4
Cloquet/Esko/Carlton 6, Duluth East 3
Crookston 3, Park Rapids/Menahga/Nevis 2
Delano/Rockford/Watertown-Mayer 1, Litchfield/Dassel-Cokato 0
Eagan 7, Rosemount 3
East Grand Forks 4, Detroit Lakes 2
Eastview 1, Apple Valley 0
Eden Prairie 7, Bloomington Jefferson 1
Edina 2, Osseo 1, OT
Elk River 4, Maple Grove 1
Ely/Babbit-Embarrass/Tower-Soudan 3, Duluth Denfeld 2
Fergus Falls 5, Sauk Rapids-Rice 2
Hermantown 7, Silver Bay/Cook County 4
Hibbing 5, Grand Rapids 3
Holy Angels Academy 11, New Prague/Montgomery-Lonsdale 3
International Falls 5, Greenway/Nashwauk-Keewatin 2
La Crosse Central/La Crosse Logan, Wis. 5, La Crescent 4
Lake of the Woods/Indus 6, Kittson Central/Lancaster 4
Lakeville 3, Burnsville 1
LeSueur-Henderson/St. Peter/Le Center 8, Fairmont 1
Little Falls 7, Sartell-St. Stephen 3
Marshall/Lakeview 5, Luverne 2
Mesabi East 5, Chisholm/Cook 1
Moose Lake/Willow River/Barnum/Cromwell 5, Pine City/Rush City 3
North St. Paul 4, St. Paul Johnson 0
Northfield 2, Shakopee 1
Owatonna 8, Winona/Winona Cotter 0
Red Wing 3, Prior Lake 2
Rochester John Marshall 4, Faribault 2
Rochester Lourdes/Plainview/Stewartville 5, Minneapolis Southwest 3
Rochester Mayo 7, Mankato West 2
Sauk Centre/Melrose 7, Crosby-Ironton/Aitkin 2
St. Cloud Cathedral 2, Mora/Hinckley-Finlayson 1
St. Cloud Tech 2, Breck 1
Stillwater 3, Irondale/St. Anthony 0
Virginia/Mountain Iron-Buhl/Cherry 5, Duluth Central 4
Wadena-Deer Creek/Staples-Motley/Verndale 9, Long Prairie-Grey Eagle/Browerville/Swanville 0
Willmar 3, St. Cloud Apollo 1

What to read next
Brainerd Bees hosted Monticello May 21
Victory League roundup May 24
Lakes Area Bowling Association held its All-City Roll Off.